Własna domena na blogspot

Własna domena na blogspot

Bardzo wiele osób prowadzi swoje blogi dzięki serwisowi Blogger udostępnionemu przez Google. Takie darmowe blogi są dostępne z domenami blogspot.com. Korzystanie z tego darmowego systemu jest bardzo wygodne, jednak w przypadku wzrostu popularności strony internetowej posiadanie takiej domeny może wpływać negatywnie na jej prestiż.

W związku z tym o wiele lepszym pomysłem jest posiadanie własnej domeny na Blogspot od początku istnienia danej witryny.

Dlaczego własna domena na Blogspot jest taka ważna

Wiele osób zastanawia się nad tym dlaczego własna domena jest tak istotnym elementem strony internetowej lub bloga. Po prostu domena to marka, swojego rodzaju znak handlowy i element rozpoznawczy witryny, który jest promowany przez lata. Jest to więc niezwykle istotna wartość, której zmiana może wpłynąć negatywnie na statystyki oglądalności oraz na rozpoznawalność marki. Zmiana treści, szablonu, elementów graficznych, menu oraz innych elementów może być dokonana w każdej chwili, natomiast domeny nie powinno się zmieniać nigdy. Taka zmiana wiąże się z utratą czytelników, unikalnego adresu oraz pozycji w wyszukiwarkach. Jedynym dozwolonym przypadkiem jest zmiana domeny z .blogspot.com na .pl. Posiadanie darmowej domeny .blogspot wiąże się z wieloma ograniczeniami, a kontrola ogranicza się wyłącznie do funkcji oferowanych przez programistów Bloggera. Zmiana domeny na własną daje niezależność i możliwość dokonywania różnych modyfikacji, a nawet sprzedaży strony. Oczywiście, jak już zostało wspomniane wcześniej o wiele lepiej jest od razu podpiąć własną domenę pod Bloggera.

Z czym wiąże się zmiana domeny z .blogspot na własną

Jeśli zmiana dokonywana jest od razu pod założeniu bloga, to właściwie nie ma żadnych negatywnych konsekwencji. Jeśli jednak blog był prowadzony przez dłuższy czas pod darmową domeną to jej zmiana spowoduje spadek liczby czytelników, którzy mogą nie wiedzieć jaki jest nowy adres lub muszą się do niego stopniowo przyzwyczaić i go zapamiętać. Odbije się to również negatywnie na pozycji strony w wyszukiwarkach, którą będzie trzeba odbudowywać od zera.

Jeśli chodzi o sam zakup domeny, to na polskim rynku znajduje się wiele firm zajmujących się sprzedażą i rejestracją domen. Dzięki nim można bardzo szybko i za niezwykle niską cenę wejść w posiadanie własnego, unikalnego adresu internetowego, który będzie stanowił znak rozpoznawczy danej strony, marki czy też bloga. Koszty rejestracji domeny są niskie i zwykle jest to kilkanaście złotych. Warto pamiętać, że każdego roku należy odnawiać adres i wiąże się to z opłatą na poziomie kilkudziesięciu złotych, więc można śmiało stwierdzić, że koszty nie są wysokie.

Samo podpięcie domeny pod blogspot nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem i wiąże się ono z koniecznością zmiany pewnych ustawień w panelu administracyjnym Bloggera. Jeśli ktoś ma problemy z tymi czynnościami to w sieci może znaleźć wiele przydatnych poradników, z którymi na pewno skutecznie połączy domenę z Bloggerem. Po wykonaniu tych czynności można już bezproblemowo dodawać unikalne i wartościowe treści na swoją własną stronę internetową.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

O Łukasz

Student informatyki na Politechnice Warszawskiej. Założył bloga o tematyce programowania, aby dzielić się posiadaną wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *