Najlepsze wtyczki do WordPressa

Najlepsze wtyczki do WordPressa

Wiele blogów oraz stron internetowych powstaje w oparciu o nowoczesną i bardzo funkcjonalną platformę WordPress. To właśnie dzięki niej można wprowadzać na swoją witrynę różne treści, materiały graficzne oraz wiele innych zasobów, które zaciekawiają użytkowników sieci.

Dzięki WordPressowi można tworzyć menu, różne działy na stronie, dodawać bannery oraz wykonywać wszelkie inne czynności związane z optymalizacją i konfiguracją własnej witryny internetowej. Prawidłową pracę WordPressa ułatwiają różne wtyczki, które zwiększają funkcjonalność danej strony oraz sprawiają, że sam panel administracyjny jest prostszy w obsłudze. Istnieje bardzo wiele rodzajów wtyczek, spośród których każdy posiadacz strony lub bloga znajdzie coś dla siebie.

Przykłady najlepszych wtyczek do WordPressa

Dla osób zainteresowanych jak najlepszą obsługą SEO na blogu przygotowana została wtyczka znana pod nazwą WordPress SEO by Yoast. Umożliwia ona połączenie bloga z centrum Google dla webmasterów czy też ze stroną fanpage na Facebooku. Dzięki tej wtyczce strony będą posiadały odpowiednie tytuły oraz opisy. Oferuje ona również tworzenie mapy witryny, dzięki której strona jest bardzo szybko indeksowana w Google.

Kolejną ciekawą funkcjonalnością jest wtyczka znana jako StatPress. Jest ona odpowiedzialna za pokazywanie sumarycznych statystyk odwiedzin bloga oraz pozwoli jego właścicielowi dowiedzieć się przy pomocy jakich fraz wpisywanych Google blog został odnaleziony przez Internautów. Wtyczka pokaże również informacje na temat unikalnych oraz nieunikalnych odwiedzin.

Wtyczka Popups – WordPress Popup służy do wyświetlania osobom odwiedzającym stronę specjalnego okienka z dowolną informacją podaną przez właściciela bloga. Zwykle przy pomocy takich wtyczek można zachęcać użytkowników do zapisów do newslettera lub do polubienia strony na Facebooku. Wtyczkę można skonfigurować tak, aby komunikat wyświetlał się tylko na określonych podstronach, przez określony czas lub po przewinięciu witryny do konkretnej procentowej wysokości.

AVH First Defense Against Spam Plugin to wtyczka, której zadaniem jest ochrona strony przed spamem. Dzięki niej można skutecznie wyłapywać oraz usuwać komentarze, które zawierają spam. Oznacza to, że na blogu lub stronie nie będą wyświetlać się niechciane treści reklamowe.

Regularna aktualizacja wtyczek to podstawa

Jak widać wtyczki do WordPressa są bardzo przydatne i w znaczącym stopniu ułatwiają pracę nad różnymi elementami strony. Oczywiście warto pamiętać o tym, aby nie instalować zbyt dużych ilości wtyczek, ponieważ mogą one doprowadzić do spadku wydajności strony. Kolejną bardzo istotną sprawą jest regularna instalacja aktualizacji wtyczek. Aktualizacje takie pojawiają się bardzo często, a zaniedbanie tego obowiązku może doprowadzić do ataków hakerskich lub innych problemów z blogiem. Wszystkie informacje o aktualizacjach pojawiają się w panelu administratora, więc ich przegapienie jest praktycznie niemożliwe. Sam proces aktualizacji wtyczki polega na automatycznym pobieraniu i instalacji odpowiednich plików. Nie jest to proces długotrwały.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

O Łukasz

Student informatyki na Politechnice Warszawskiej. Założył bloga o tematyce programowania, aby dzielić się posiadaną wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *